Aktivity

Vychádzky
Nenáročná vychádzka z penziónu po okolitých Čremošnianskych lazoch, z ktorých máte Turčiansku kotlinu ako na dlani, poteší aj menšie deti, kde si za dobrého vetra môžu vyskúšať púšťanie šarkanov. V okolitých lesoch a lúkach sa dajú zbierať lesné plody – huby, jahody, maliny…

Kúpanie
Neďaleké kúpeľné mesto Turčianske Teplice (6 km) ponúka kúpanie v aquaparku s celoročnou prevádzkou (teplota vody 32-38 C), alebo môžete využiť širokú ponuku procedúr v kúpeľoch.

Cyklistika
Turiec ponúka výborné možnosti na cyklistiku pre menej zdatných, ale i náročných. Nenáročné sú výlety v dolinách Blatnická, Gaderská, Žarnovická, Rakšianska a náročných čakajú Kráľova studňa, Krížna, Martinské hole, Remata…

Nenáročný cyklistický okruh Čremošné-Háj-smer Drienok-Mošovce

Nenáročná cyklistická túra v Žarnovickej doline s pokračovaním pre náročných na Krížnu

Na bicykli v Gaderskej doline s pokračovaním v túre na Ostrú a Tlstú

Turistika
Od jari až do jesene odporúčame navštíviť Harmaneckú jaskyňu (14 km), zrúcaniny Blatnického (15 km) a Sklabinského hradu (25 km). Výhliadkovú vežu na Krahuliach (26 km). Teplické serpentíny pri obci Turčianska Štiavnička. Lanový most a ferrata na Skalke pri Kremnici (32 km). Prekrásne výhľady a príroda vás určite očaria na vrcholoch Tlstej, Ostrej, Drienka, Krížnej, ale aj Znieva a Vyšehradu, kde môžete uvidieť aj pozostatky starých hradných sídiel. Taktiež sa môžete vypraviť k ďalším hradom a zámkom. Harmanecká jaskyňa (14 km).

Aj milovníci umenia, histórie a kultúrnych pamiatok si môžu vybrať zo širokej ponuky múzeí a galérií v neďalekých mestách:

Kultúra

  • Turčianske Teplice (6 km) – napr. Dom Mikuláša Galandu (maliar)
  • Banská Bystrica (29 km) – mestský hrad, kostoly
  • Martin (29 km) – Múzeum slovenskej dediny (skanzen)
  • Kremnica (30 km) – Mestský hrad, Múzeum mincí
  • Bojnice (40 km) – Bojnický zámok, ZOO
  • Strečno (49 km) – prehliadka hradu
  • Zvolen (50 km) – Zvolenský zámok, zrúcaniny Pustého hradu
  • Vlkolínec (55 km) – stará slovenská dedina zapísaná v pamiatkach UNESCO
  • Banská Štiavnica (60 km) – prekrásne starobylé banské mesto – UNESCO
  • Oravský hrad (80 km) – prehliadka hradu

Via Ferraty (Skalka pri Kremnici 32km)

Od 15.8. 2020 sa návštevníci Kremnických vrchov môžu tešiť z ďalších adrenalínových zážitkov, ktoré ponúka novší VIA FERRATOVÝ SVET s najťažšou ferratovou cestou na Slovensku s názvom F-úha s obtiažnosťou “F“ a atraktívnou, presklenou visutou lávkou ponúkajúcou výhľady na sever Kremnických vrchov a Turčiansku kotlinu.

Menu